TÜM ÇALIŞANLAR İÇİN SAĞLIKLI VE GÜVENLİ ÇALIŞMA ORTAMI İSTİYORUZ!
[ 29 KASIM MİTİNGİ`NDE ON BİNLER AKP HÜKÜMETİ`Nİ UYARDI ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

29 MAYIS 2020, CUMA   

7

29 KASIM MİTİNGİ`NDE ON BİNLER AKP HÜKÜMETİ`Nİ UYARDI

    Yayına Giriş Tarihi: 12.01.2009   Güncellenme Zamanı: 06.09.2011 11:24:04  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 06.09.2011 11:26:35

`İşsizliğe, Yoksulluğa ve Zamlara Hayır!` diyen on binler Ankara`da bir araya geldi

DİSK ve KESK`in düzenlediği, TMMOB ve bağlı Odaların destek verdiği  "İşsizliğe, Yoksulluğa ve Zamlara Karşı Emek Barış ve Demokrasi Mitingi"ne on binlerce çalışan, çok sayıda demokratik kitle örgütü ve siyasi parti katıldı. 29 Kasım 2008 Cumartesi günü düzenlenen miting Ankara Sıhhiye Meydanı`nda gerçekleştirildi.

Cumartesi sabahı miting için saat 09.00`dan itibaren Hipodromda toplanmaya başlayan sendika, emek-meslek örgütü ve siyasi partiler saat 09:30`da kortej halinde yürüyüşe geçti. Yürüyüş sırasında eylemciler, slogan, döviz ve pankartlarla krize ve zamlara karşı AKP Hükümetini uyardı.

Mitingde sırasıyla TTB Merkez Konseyi Başkanı Gençay Gürsoy, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi ve KESK Genel Başkanı Sami Evren birer konuşma yaptı.  

TTB Merkez Konseyi Başkanı Gencay Gürsoy, ciddi önlemlerin alınmaması durumunda yaşanan krizin faturasının sağlık çalışanları ve hastalar için çok ağır olacağını söyledi.

Kapitalist küreselleşmenin krizine, AKP`ye, gericiliğe, neo-liberalizme, ırkçılığa karşı 22 Kasım`da Türkiye`nin 31 şehrinde meydanlara çıktıklarını hatırlatan TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, "O gün dile getirdiğimiz taleplerin hala kararlılıkla savunuyoruz. Sokaklarda söylediğimiz sözlerimizi büyütme kararlılığındayız. Ekonomik krizin faturasının emekçilere ve halk kesimlerine ödetilmesine izin vermeyeceğiz" dedi.

DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi ise, son dönemde doğalgaza ve elektriğe yapılan zamların geri alınmasını istedi. Çelebi şöyle konuştu: "Biz işçiler, emekçiler, emeği ile yaşayanlar kendi taleplerimiz etrafında mücadele etmek, en geniş toplumsal muhalefeti örgütlemek ve yaşama geçirmek zorundayız."

KESK Genel Başkanı Sami Evren, "Bu miting AKP Hükümeti`ne ilk ihtarımızdır. Emekçi ve yoksul kesimlerin yaşamlarını düzeltecek ekonomik, sosyal ve siyasal tedbirler alınmazsa, kısa zaman içinde yeni ve daha büyük eylemler yapacağız! Hükümet buradaki sesi duymazdan gelirse, bunun bedelini ağır öder!" dedi.


Okunma Sayısı: 3192

Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.