NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ GEZİ DAVASI BAŞLADI ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL ERİŞİMİ   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

22 OCAK 2020, ÇARŞAMBA   

33

GEZİ DAVASI BAŞLADI

    Yayına Giriş Tarihi: 25.06.2019 00:00   Güncellenme Zamanı: 24.06.2019 18:18:04  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 24.06.2019 16:28:59

2013 yılında Taksim Gezi Parkına AVM yapılmak istenmesine karşı başlayan ve tüm yurda yayılan Gezi Direnişi nedeniyle kent savunucuları hakkında açılan dava Silivri’de görülmeye başladı.

GEZİ DAVASI BAŞLADI

2013 yılında Taksim Gezi Parkına AVM yapılmak istenmesine karşı başlayan ve tüm yurda yayılan Gezi Direnişi nedeniyle kent savunucuları hakkında açılan dava Silivri`de görülmeye başladı.

TMMOB Mimarlar Odası`ndan Mücella Yapıcı ve Can Atalay, Şehir Plancıları Odası`ndan Tayfun Kahraman`ın da aralarında bulunduğu 16 kişi hakkında uydurma gerekçelerle ağırlaştırılmış müebbet istemiyle açılan Gezi davasının ilk duruşması 24-25 Haziran`da Silivri`de görülmeye başladı.

TMMOB Başkanı ve Yöneticileri, İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı ve Yöneticileri de destek olmak amacıyla Silivri`de yapılan mahkemeye katılarak basın açıklamasında yer aldılar.

Basın açıklamasına İMO Başkanı Cemal Gökçe, İstanbul Şube Başkanı Nusret Suna ve Şube Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Uzunoğlu katıldı.

Açıklamaya TMMOB Başkanı Emin Koramaz, TMMOB 2. Başkanı Selçuk Uluata, TMMOB Onur Kurulu Üyesi Züber Akgöl ve TMMOB`nin diğer yöneticileriyle meslek odalarının yöneticileri de katıldı.


Okunma Sayısı: 697

Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır