TÜM ÇALIŞANLAR İÇİN SAĞLIKLI VE GÜVENLİ ÇALIŞMA ORTAMI İSTİYORUZ!
[ ‘TÜRKİYE BİNA DEPREM YÖNETMELİĞİ UYGULAMA EĞİTİMİ SEMİNERLERİ EL KİTABI’ ŞUBEMİZDEN TEMİN EDİLEBİLMEKTEDİR. ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

06 HAZİRAN 2020, CUMARTESİ   

24

‘TÜRKİYE BİNA DEPREM YÖNETMELİĞİ UYGULAMA EĞİTİMİ SEMİNERLERİ EL KİTABI’ ŞUBEMİZDEN TEMİN EDİLEBİLMEKTEDİR.

    Yayına Giriş Tarihi: 07.11.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 07.11.2018 13:30:14  Yayınlayan Birim: HATAY ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 07.11.2018 13:28:57

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası tarafından hazırlanan ‘Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği (TBDY-2018) Eğitim Elkitabı’ basıldı. Kitap; Odamız tarafından düzenlenen, 1 Ocak 2019 tarihinde yürürlüğe girecek olan TBDY-2018 bölgesel `1. Genel Konular Uygulama Eğitimi Seminerleri` için kaynak olarak kullanılacak.

‘TÜRKİYE BİNA DEPREM YÖNETMELİĞİ UYGULAMA EĞİTİMİ SEMİNERLERİ ELKİTABI` BASILDI
TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası tarafından hazırlanan ‘Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği (TBDY-2018) Eğitim Elkitabı` basıldı. Kitap; Odamız tarafından düzenlenen, 1 Ocak 2019 tarihinde yürürlüğe girecek olan TBDY-2018 bölgesel "1. Genel Konular Uygulama Eğitimi Seminerleri" için kaynak olarak kullanılacak.
 
‘Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği Eğitim Elkitabı`, eğitim seminerleri bağlamında ‘Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği`nin daha iyi kavranması için hazırlandı. Kitabın ‘Genel Konular` başlıklı 1. kısmında ‘Deprem Yer Hareketi`, ‘Deprem Etkisi Altında Binaların Değerlendirilmesi ve Tasarımı için Genel Esaslar` ve ‘Dayanıma Göre Tasarım İçin Hesap Esasları` konuları açıklandıktan sonra; ‘Betonarme Binalar`, ‘Çelik Binalar‘ ve ‘Temel Zemini/Tasarımı` konuları ile ilgili olarak açıklamalar yapılmakta ve ayrıca her bölümü kapsayan ayrıntılı uygulama örneklerine yer verilmektedir.
 
‘Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği Eğitim Elkitabı`nın hazırlanmasına, bilim kurulu üyeleri Prof. Dr. M. Nuray Aydınoğlu, Prof. Dr. Erkan Özer, Prof. Dr. Zekai Celep ve Prof. Dr. Kutay Özaydın öncülük etti.
 
16x24 cm ebadında ve renkli olarak bastırılan 672 sayfa olan ‘Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği Eğitim Elkitabı`, 376 sayfalık eğitim sunumları ile birlikte tüm İMO Şubelerinden 150 TL karşılığında temin edilebilecek.


Okunma Sayısı: 169

Hatay Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.